«

Bu test Zor zorluk seviyesine sahiptir. Testte başarılar!

#1. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak Kaliforniya’ya aittir. Kaliforniya veya California, Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında bir eyalettir.

#2. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak New York’a aittir. New York Şehri, Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York metropolitan bölgesinin merkezidir. Şehir bir parçası olduğu New York eyaleti ile karıştırıldığı için İngilizcede New York City olarak isimlendirilir.

#3. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak Pensilvanya’ya aittir. Pensilvanya veya Pennsylvania, Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu eyaletlerinden biridir. Pensilvanya adı İngiliz Amirali William Penn’in soyadı ve ormanlık alan anlamındaki “sylvania” kelimesinin İngiliz kralı II. Charles tarafından birleştirilmesi ile türemiştir.

#4. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak Teksas’a aittir. Teksas, Amerika Birleşik Devletleri’nde en kalabalık ikinci ve en geniş ikinci eyalet. Coğrafi olarak ülkenin merkezi güneyinde yer alır. Dünya’da ve Amerika Birleşik Devletleri ekonomisinde önemli bir yer tutar.

#5. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak Kuzey Karolina’ya aitir. Kuzey Karolina, ABD’nin doğusunda bulunan eyaletlerden biridir. Orta Atlantik Eyaleti olarak da bilinir. Güneyinde Güney Karolina, güneybatısında Georgia, batısında Tennessee, Kuzeyinde Virginia, doğusunda ise Atlas Okyanusu ile sınırlıdır. İsmi İngiltere Kralı I. Charles tarafından verilmiştir.

#6. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak Alaska’ya aittir. Alaska, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeybatı ucunda yer alan bir eyaletidir. Bir yarı-eksklav olan Alaska, doğuya Kanada’nın British Columbia ve Yukon bölgeleriyle sınırlanmıştır ve batıda Bering Boğazı’ndaki bir deniz sınırını Rusya Federasyonu’nun Chukotka Otonom Okrugu ile paylaşmaktadır.

#7. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak Hawaii’ye aittir. Hawaii ya da Havai, Amerika Birleşik Devletleri’nin eyaletlerinden biridir. Büyük Okyanus’da bulunan ve tamamen adalardan oluşan tek eyalettir. Eyalet neredeyse tüm Hawaii takımadalarını kapsar, 137 ada, 2.400 km’ye yayılmıştır.

#8. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak Arizona’ya aittir. Arizona, Batı Amerika Birleşik Devletleri’nde, Güneybatı ve bazen de Dağ alt bölgelerinde gruplandırılmış bir eyalettir. 50 eyaletin 6. büyük ve 14. kalabalık eyaletidir. Başkenti ve en büyük şehri Phoenix’tir.

#9. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak, Washington’a aittir. Washington, D.C., veya Türkçeleştirilmiş ismi ile Vaşington D.C, kısaca D.C. veya resmî ismiyle Kolumbiya Bölgesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti.

#10. Yukarıdaki bayrak hangi ABD eyaletine aittir?

Bu bayrak Florida’ya aittir. Florida, ABD’nin güneydoğu eyâletlerinden biridir. 140.098 km²’lik bir alan kaplamaktadır. Florida’nın güney kısmı genelde düzlüklerle kaplıdır, orta ve kuzey kısımları tepeliktir. Florida sahilinin Atlas Okyanusu kıyısındaki bölümü 933 km’lik bir alanda uzanırken, Meksika Körfezi’ne kıyı olan bölümü 1.239 km’dir.

Bitir

Sonuçlar

Başarılı!

basarili

Bravo! Soruların yüzde yetmişinden fazlasına doğru cevap verdin. Tarihten anlayan ve seven biri olduğun belli. Tarih hakkında bilgi birikimini daha fazla geliştirmek istersen Tarihte.net ile her zaman yeni bilgiler öğrenebileceğini unutma.

Maalesef!

basarisiz

Maalesef! Soruların yüzde yetmiş doğru sınırını geçemedin. Ama üzülme çünkü tarih hakkında bilgi birikimini daha fazla geliştirmek istersen Tarihte.net ile her zaman yeni bilgiler öğrenebileceğini unutma.

Talha Aygün Hakkında

Talha Aygün

Tarih ile ilgili makaleler yazan birisiyim.